با ما تماس بگیرید : 03538301762

سوالات متداول

  • Home
  • /
  • سوالات متداول

سؤالات مربوط به استارتاپ ها

آیا شما فقط از ایده های حوزه it حمایت می کنید؟

بله . ایده هایی که برای اجرا به آزمایشگاه یا کارگاه نیاز نداشته باشند و محصول آنها وب سایت یا اپلیکیشن باشد مورد حمایت شتابدهنده پیشگامان قرار می گیرد.

خدمات شتابدهنده به استارتاپ ها چیست؟

خدمات شتابدهنده در دوره ی پیش شتابدهی شامل خدمات آموزش، مشاوره، منتورینگ، فضای کار اشتراکی، اینترنت و هزینه های فنی ابتدایی (هاست و دامین) است. این خدمات در دوره شتابدهی علاوه بر خدمات دوره پیش شتابدهی شامل حمایت های مالی بر اساس اکشن پلن نیز می شود.

آیا شتابدهنده برای تیم های ناقص، هم تیمی معرفی میکند؟

تکمیل تیم به عهده مسئول تیم است، اما شتابدهنده با استفاده از شبکه ارتباطی و زیرساختی خود مسئول تیم را در تکمیل تیم یاری می نماید.

شرایط پذیرش در شتابدهنده پیشگامان چیست؟

تیمی که حداقل ۲ نفر عضو داشته باشد و حداقل یک نفر از آنها تسلط نسبی به برنامه ریزی داشته باشد.

میزان حمایت مالی شما از استارتاپ ها چقدر است؟

ارزش ریالی مجموع خدمات شتابدهنده به تیم ها در اول دوره شتابدهی از ۲۵ تا ۳۵ میلیون تومان است.

آموزش های شما شامل چه مواردی می شود؟

آموزش های شتابدهنده به تیم ها شامل آموزش های لازم مربوط به راه اندازی و هدایت کسب و کار، آموزش های فنی، برنامه ریزی، اموزش های حقوقی و سایر آموزش های لازم برای شروع و موفقیت یک استارتاپ است. لیست جامع آموزش ها در قالب ۵۰ گام در محیط کار اشتراکی شتابدهنده نصب شده است.

  • آموزش های شما شامل چه مواردی می شود؟

آیا حمایت های مالی را به صورت یکجا به تیم های می دهید؟

حمایت مالی از تیم ها در دوره شتابدهی و براساس اکشن پلن ماهانه و در هماهنگی با شتابدهنده صورت می گیرد.

اگر تیمی تمایل به ادامه همکاری با شتابدهنده پیشگامان نداشت یا به هردلیلی ادامه فعالیت برایش مقدور نبود میتواند از حضور در سایکل شتابدهی انصراف بدهد؟

قطع همکاری در دوره پیش‌شتابدهی به هر شکل امکان‌پذیر است و پس از آن تیم هیچ هزینه‌ای را در قبال خدماتی  که تا آن مرحله از شتابدهنده دریافت کرده است، پرداخت نمی‌کند. اما پس از داوری و ورود تیم به دوره شتابدهی، تیم نمی‌تواند قطع همکاری نماید. در صورت تمایل باید تمام مستندات مربوط به ایده و محصول را در اختیار شنابدهنده قرار دهد و یا هزینه‌کرد شتابدهنده در قبال تیم تا آن زمان را به صورت کامل پرداخت نماید.

خدمات شتابدهنده برای کسر خدمت نظام وظیفه چیست؟

از آن‌جایی که شتابدهنده از مبادی تایید شرکت خلاق است، پس از ثبت شرکت تیم‌ها اقدام به خلاق شدن آن‌ها می‌نماید که پس از آن با معرفی‌نامه شتابدهنده، مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره این شرکت‌ها می‌توانند از امتیاز شرکت خلاق بهره‌مند شده و  از تسهیلات نظام وظیفه بنیاد ملی نخبگان استفاده نمایند. استفاده از این تسهیلات منوط به قرارگرفتن اسامی افراد در لیست بیمه شرکت ثبتی به مدت حداقل ۳ ماه است.

آیا اعضای تیم های استارتاپی پذیرفته شده در شتابدهنده می توانند از تسهیلات نظام وظیفه استفاده کنند؟

اعضای تیم‌‌های استارتاپی که در سمت مدیرعامل یا عضو هیأت مدیره شرکت ثبت شده، فعالیت داشته باشند از مدیران آن شرکت به حساب آمده و می‌توانند امتیار لازم برای دریافت تسهیلات نظام وظیفه را اخذ نمایند.

مشارکت شتابدهنده در شرکت ثبت شده تیم های پذیرفته شده تا چه زمانی است؟

مشارکت شتابدهنده در شرکت‌های ثبت شده به صورت سهام‌داری و دائمی است (مسلمأ میزان سهام شتابدهنده با توجه به افزایش سرمایه ممکن است تغییر داشته باشد) مگر زمانی که شتابدهنده به هر دلیل مایل به واگذاری سهام خود باشد.

سؤالات مربوط به کارورزی و کارآموزی

آیا زمان آموزش و نحوه آموزش برای رشته کامپیوتر پروژه محور است؟

زمان حضور از ساعت ۹ تا ۱۲ هرروز است. البته با هماهنگی حضور عصر هم امکان پذیر است.متقاضیان محاسبه میشوند و براساس مهارتشان به آنها پروژه داده میشود. همچنین حضور کارآموزان و کارورزان داخل کارگاه های آموزشی رایگان است.

آیا این طرح فقط برای دانشجوهای دانشگاه یزد است؟

نه. این طرح برای همه دانشگاه های یزد است و دانشجویان یزدی سراسر کشور میتوانند در این طرح شرکت کنند.

آیا شرکت در این طرح فایده ای برای دانشجویان رشته های علوم انسانی دارد؟

بله. برای دانشجویان علوم انسانی با توجه به مهارتشان، کارهای مربوط به تولید محتوا، بازاریابی، پشتیبانی، امور اداری و دفتری و پژوهش در نظر گرفته شده که میتواند تجربه کاری باشد.ضمن اینکه در کنار این ها با اکوسیستم استارتاپی ها آشنا میشوند و در دوره های آموزشی شرکت میکنند. 

وضعیت خوابگاه به چه صورت است؟

باید از دانشگاه محل تحصیلتان سوال کنید که خوابگاه به کارآموزان و کارورزان تعلق میگیرد یا نه.اگه از سمت ما باید نامه نگاری بشود، ما انجام میدهیم. اما در این مورد تصمیم گیر دانشگاه ها هستند. البته شرکت در طرح کارورزی در طول سال تحصیلی هم امکان پذیر است.

آیا اطلاعی دارید در مورد افرادی که پارسال در این طرح شرکت کرده بودند، راضی هستند یانه؟

پیوسته از بچه ها بازخورد میگیریم و سعی میکنیم که تابستان پرباری را برای کسانی که در این طرح شرکت میکنند، رقم بزنیم.ممکن است نقاط ضعفی در دوره های قبل وجود داشته باشند، اما تلاش کردیم برنامه هایمان را اصلاح کنیم و رضایت بیشتری را برای شما و خودمان رقم بزنیم.

آیا طرح رایگان است؟

بله کاملا رایگان.

آیا افرادی که دانشجو نیستند هم میتوانند در این طرح شرکت کنند؟

بله البته به شرطی که مهارت های موردنیاز ما را داشته باشند.در سایت ثبت نام کنید و روز مصاحبه از مهارتتان بگویید. ( برای مصاحبه با ثبت نام کنندگان تماس میگیریم و زمانش را اطلاع میدهیم.)

آیا مثل سال پیش در پارک علم و فناوری برگزار میشود؟

بله. تقریبا مثل همان است ولی ما مدل خودمان را داریم مثل رایگان بودن و آموزش ها

منظور از تولید محتوا دقیقا چیست؟

برای وب سایت و شبکه های اجتماعی شتابدهنده و تیم های استارتاپی برای قدم اول لازم است که مطالبی در قالب پست، استوری، یادداشت، تهیه عکس و خبر، کمپین و … شکل بگیرد. تولید محتوا از این جنس کارها است.

آیا این دوره ها حضوری هستند؟ واینکه مهارت های لازم چه مواردی هستند؟

بله حضوری است. برای کارآموزی مهارت برنامه نویسی و برای کارورزی یکی از مهارت های کار با فتوشاپ، آفیس، تسلط به زبان انگلیسی، فعالیت در شبکه های اجتماعی، حسابداری و…

آیا بعد از گذراندن این طرح در آنجا استخدام میشویم؟

هدف این طرح استخدام نیست ولی بچه های توانمند به مرکز علم و کار دانشگاه و تیم های استارتاپی معرفی میشوند.

فرق کارورزی و کارآموزی چیست؟

کارورزی یک درس بدون واحد اختیاری با هدف کسب تجربه  کاری هست. در برنامه درسی وجود ندارد و نمره هم ندارد و بصورت قبولی یا رد در کارنامه لحاظ میشود و ۳۰۰ ساعت را باید بگذرانید.

کارآموزی اغلب مختص رشته های فنی و مهندسی است و براساس قوانین دانشگاه تعریف میشود. اصولا درس سه واحدی است و باید در تابستان اخذ بشود و ۲۶۰ ساعت گذرانده شود.

آیا دوره های کارورزی در طول دانشگاه هم رایگان است یا فقط در تابستان؟ کارورزی همان کارآموزی است؟

در طول دانشگاه هم رایگان است.

در صورتی که بخواهیم به مسافرت برویم ساعت این طرح به چه صورت میباشد؟

با هماهنگی شتابدهنده میتوانید چند روزی را برای مسافرت مرخصی بگیرید و ساعت های آن را جبران کنید، تا ساعت کارورزی و کارآموزیتان پرشود.

آیا میتوان فقط بعداز ظهر را آمد؟

بستگی به کاری که به عهده تان گذاشته میشود، دارد. در سایت ثبت نام کنید، بعد زمان مصاحبه مشخص میشود.