۰۹
اردیبهشت

دورهمی جوانان استارتاپی به همراه تقدیر از برترین ها

در مراسم دورهمی جوانان استارتاپی از تیم های اکوبار (مقام اول رویداد ملی جاده ابریشم) و پین جاب (راه یافته به فینال رویداد جاده ابریشم) تجلیل شد.
در این مراسم که به مناسبت روز جوان در شرکت شتابدهنده پیشگامان واقع در دانشگاه یزد برگزار شد برخی از مدیران استان، گروه تعاونی پیشگامان و دانشگاه یزد حضور داشتند. این مراسم با تلاوت قرآن، پخش سرود جمهوری اسلامی و کلیپی از شتابدهنده آغاز شد. سخنرانان این برنامه آقای مهندس قمی (عضو شورای شهر)، آقای مهندس کشورشاهی(مدیرعامل شتابدهنده)، خانم فداکار ( مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات استان) ، آقای دکتر انتظام (رییس اداره نوآوری دانشگاه یزد) بودند.
 خانم مهندس فداکار مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات استان در سخنانی  از همت جمعی به وجود آماده جهت شکل گیری مرکز شتابدهنده پیشگامان تشکر و قدردانی کرد و یکی از راهکارهای اصلاح ساختار غلط گذشته را تکیه بر جوانان نوآور و خلاق دانست و اعتماد و فرصت های به وجود آماده برای جوانان را امری مثبت و شایسته خواند. وی همچنین به خانواده و اعضای تیم استارتاپی اکوبار جهت کسب عنوان بهترین تیم استارتاپی کشور در رویداد ملی جاده ابریشم تبریک گفت و این تیم را نمونه ای برای الگوسازی دیگر جوانان استان دانست.
مهندس قمی عضو شورای شهر نیز در این مراسم آمادگی شورای شهر برای ایجاد بستر مناسب و زیرساخت های لازم به منظور توسعه کسب و کارهای هوشمند و مبتنی بر  فناوری های نوین را اعلام کرد.
در ادامه آقای دهقانی برگزارکننده رویداد جاده ابریشم در یزد به ارائه گزارشی از روند این رویداد در شهرهای مختلف و مرحله فینال آن پرداخت و سپس در گفت‌وگوهای جداگانه با تیم‌های اکوبار و پین‌جاب روند فعالیت استارتاپ آن‌ها بررسی گردید و در پایان این مراسم با اهدای جوایزی به این دو تیم از فعالیت‌های آن‌ها تقدیر شد.
این مراسم با اجرای خواننده جوان مصطفی آخوندپور و دف‌نوازی گروه آوین نیز همراه بود.