۰۶
فروردین

نشست شتابدهنده های منتخب با معاون اول محترم ریاست جمهور و وزیرمحترم صنعت، معدن و تجارت و معاون فناوری رییس جمهور

نشست شتابدهنده های منتخب با معاون اول محترم ریاست جمهور و وزیرمحترم صنعت، معدن و تجارت و معاون فناوری رییس جمهور

 

اسحاق جهانگیری عصر روز گذشته (دوشنبه) با حضور در پارک فناوری پردیس، به همراه معاون علمی و فناوری رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت از بخش های مختلف این پارک و برخی شرکت های دانش بنیان مرتبط با معاونت علمی و ۳ شتابدهنده فعال و منتخب از جمله شتابدهنده پیشگامان بازدید کرد و در جریان آخرین دستاوردهای علمی و فناورانه گروه تعاونی پیشگامان قرار گرفت.
در این جلسه شتابدهنده پیشگامان به بیان توضیحاتی در رابطه با پتانسیل های گروه تعاونی پیشگامان و بهره گیری از ظرفیت های این حوزه در تکمیل زنجیره ارزش توسط استارتاپهای شتابدهنده به ویژه حوزه پست و لجستیک و بندر خشک توضیحاتی بیان شد. شرکت های گروه تعاونی پیشگامان و ظرفیت بالای فعالیت ها در اقتصاد و اشتغال توضیح داده شد. در ادامه در مورد اجرا و پیاده سازی طرح بازار گام و تحویل میوه درب منزل مشتریان با قیمتی پائین تر از ستاد تنظیم بازار توضیحاتی به معاون اول رئیس جمهور و هیئت همراه داده شد.

در این میان تأکید بر فرا منطقه ای بودن فعالیت های استارتاپی مد نظر قرار گرفت. همچنین در رابطه با خروجی های شتابدهنده سایکل اول و وضعیت شتابدهنده در سایکل دوم بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت
همچنین در ادامه، توضیحاتی در رابطه با برج IT و بهره گیری از ظرفیت های این شبکه سازی بیان شد و پیشنهاداتی ارائه گردید.
در پایان با واحدهای دانش بنیان، استارتاپها و شتابدهنده های منتخب نیز جلسه ای برگزار و در این نشست گزارشی از روند فناوری و نوآوری در دنیا و توضیحاتی در رابطه با برنامه نوآوری کشورهایی از جمله آمریکا، کره، چین و … ارائه شد.